MySzkolimy.pl

Znajdź szkolenie dla siebie!

Służebność przesyłu oraz Ustawa o korytarzach przesyłowych w praktyce - Kompendium obowiązujących przepisów - 2-dniowe warsztaty szkoleniowe.

Jako pierwsza instytucja szkoleniowa w Polsce dbamy o to aby również szkolenia otwarte były dopasowane do oczekiwań oraz stylu pracy uczestników! Indywidualizacja szkolenia - dzięki udziałowi w takim szkoleniu uczestnicy osiągają oczekiwany przez pracodawcę poziom kompetencji i umiejętności.

Zajęcia są prowadzone metodą warsztatową opartą na aktywizacji uczestników szkolenia poprzez pracę w małych grupach, dyskusje na forum grupy oraz ćwiczenia, studia przypadków, scenki rodzajowe, pracę indywidualną, symulacje i mini- wykłady z omówieniem przykładów z życia i prezentacją multimedialną. Przedmiotem zajęć są realne trudności uwzględniające specyfikę danej branży oraz potrzeby i możliwości osób biorących udział w warsztatach. Uczestnicy uczą się poprzez doświadczenie – ćwiczą różne sytuacje, mają możliwość konsultacji indywidualnych. Nauka poprzez kreatywność, elastyczność i osobiste doświadczenia jest najskuteczniejszą formą zdobywania nowych umiejętności.

Cel szkolenia

-Kompleksowe zapoznanie Uczestników szkolenia z regulacjami prawa energetycznego, cywilnego, ustawy o korytarzach przesyłowych, ustawy o gospodarce nieruchomościami, które mają wpływ na szeroko rozumianą problematykę zawierania umów inwestycyjnych wraz z przedstawieniem najnowszych zmian w służebności przesyłu.

-Omówienie obowiązków i uprawnień podmiotów w związku z ustanowieniem służebności przesyłu.

-Omówienie Ustawy o korytarzach przesyłowych.

-Praktyczne aspekty poszczególnych zapisów służebności przesyłu.

-Wskazanie Uczestnikom szkolenia rozwiązań pozwalających na realizację inwestycji w sposób maksymalnie zabezpieczający interesy ekonomiczne przedsiębiorstwa.

-Analiza najnowszego orzecznictwa Prezesa URE, SOKiK, SN oraz sądów cywilnych pod kątem potrzeb przedsiębiorstw.

Korzyści dla uczestników:

Uczestnicy zapoznają się z regulacjami prawnymi w zakresie służebności przesyłu oraz warunkami jej ustanawiania.

Uczestnicy zdobędą praktyczne umiejętności w zakresie dochodzenia roszczeń w postępowaniu sądowym o ustanowienie służebności przesyłu.

Uczestnicy wezmą udział w praktycznych ćwiczeniach w zakresie sporządzenia prawidłowego wniosku o ustanowienie służebności przesyłu.

 Przedstawienie i praktyczna analiza przesłanek na których opierają się sądy powszechne przy ustalaniu wysokości wynagrodzenia za ustanowienie służebności.

Podwyższenie kwalifikacji i zdobycie umiejętności praktycznych, cenionych przez pracodawców.

Nieocenionym walorem szkolenia jest możliwość spotkania i wymiany doświadczeń z przedstawicielami różnorodnych firm i instytucji realizujących podobne projekty w bliskim dla Uczestników środowisku.

Szkolenia otwarte to szansa na spojrzenie na własny styl pracy z odmiennej perspektywy oraz poznać specyfikę pracy osób pracujących w innych organizacjach.

Uczestnicy znacznie podwyższą swoje kwalifikacje i kompetencje z zakresu stosowania przepisów w obszarze służebności przesyłu i ustawy o korytarzach przesyłowych.

Uczestnicy z pomocą wykładowcy zmierzą się z zagadnieniami, budzącymi wątpliwości interpretacyjne, szczególnych punktach w procedurach, które w przyszłości mogą być przedmiotem kontroli.

Grupa docelowa

Szkolenie zostało zaprojektowane z myślą o radcach prawnych, prawnikach, kierownikach, specjalistach, pracownikach:

-jednostek budżetowych,

-urzędów,

-zakładów energetycznych,

-zakładów gazowniczych,

-wodociągów,

którzy chcieliby zapoznać się z przepisami prawnymi oraz aspektami praktycznymi związanymi ze służebnością przesyłu oraz Ustawą o korytarzach przesyłowych.

Program

|Program szkolenia jest własnością intelektualną SEMPER i przetwarzanie go dla celów komercyjnych bez wiedzy i zgody autora jest zabronione.|

1. Sposoby ustanowienia oraz wygaśnięcie służebności przesyłu. Zasiedzenie służebności przesyłu;

2. Służebność przesyłu a urządzenia przesyłowe;

3. Uregulowanie statusu prawnego sieci przesyłowych – roszczenia odszkodowawcze z tytułu bezumownego korzystania z nieruchomości, roszczenie o usunięcie urządzeń przesyłowych;

4. Prawo własności do urządzeń przesyłowych;

5. Zasiedzenie służebności przesyłu:

(a) Na gruntach Skarbu Państwa, w tym na nieruchomości oddanej w użytkowanie wieczyste;

(b) Pozwolenie na budowę a zasiedzenie w dobrej wierze na kontekście orzeczeń SN z dnia 29 stycznia 2008 r. w sprawie IV CSK 410/07, wyroku SN z dnia 25 listopada 2008 r. II CSK 346/08, wyroku SN z dnia 6 maja 2009 r. II CSK 594/08, postanowienie Sądu Najwyższego z dnia 14 listopada 2012 r. II CSK 120/12, uchwała Sądu Najwyższego z dnia 20 listopada 2015 r. (III CZP 76/15).

6. Konsekwencje prawne i administracyjne zasiedzenia służebności a decyzja wywłaszczeniowa.

7. Postępowania w przedmiocie budowy urządzeń przesyłowych. Środowiskowe uwarunkowania budowy sieci przesyłowych a budowa sieci przesyłowych;

8. Postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia. Raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko;

9. Pas służebności przesyłu – analiza stanowiska orzeczniczego sądów;

10.Definicja celu publicznego, określenie trybu wydawania, ustalenie różnic między decyzją o lokalizacji celu publicznego a decyzją o warunkach zabudowy;

11. Decyzja o lokalizacji celu publicznego i decyzja o ustaleniu lokalizacji strategicznej inwestycji w zakresie sieci przesyłowej;

12. Budowa sieci przesyłowych a plany zagospodarowania przestrzennego:

(a) Konsekwencje prowadzenia prac nad planem miejscowym dla wydawania decyzji lokalizacyjnych;

(b) Skutki uchwalenia planu miejscowego dla budowy sieci przesyłowych;

(c) Uprawnienia właścicieli nieruchomości w związku z ich przeznaczeniem w planie miejscowym na budowę sieci przesyłowych.

13. Ustawa o korytarzach przesyłowych a Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 347/2013 z dnia 17 kwietnia 2013 r. w sprawie wytycznych dotyczących transeuropejskiej infrastruktury energetycznej, uchylające decyzję nr 1364/2006/WE oraz zmieniające rozporządzenia (WE) nr 713/2009, (WE) nr 714/2009 i (WE) nr 715/2009;

14. Ustawa o korytarzach przesyłowych – zakres przedmiotowy regulacji. Rodzaje linii przesyłowych, inwestycje w toku oraz inwestycje planowane:

a) Decyzja o ustanowieniu korytarza przesyłowego

b) Lokalizacja dodatkowych urządzeń w korytarzu przesyłowym

c) Ustanowienie korytarza przesyłowego a służebność przesyłu

d) Istniejące urządzenia przesyłowe

e) Wynagrodzenie za ustanowienie służebności przesyłu

f) Związanie innych organów decyzją o ustanowieniu korytarza przesyłowego

g) Ujawnienie służebności przesyłu w księgach wieczystych

h) Zasady ustalania odszkodowań.

Certyfikaty

Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji

Prowadzący

Trener

dr Bartłomiej Latos

Specjalizacja trenerska:

Radca prawny, doktor prawa, Arbiter Sądu Arbitrażowego przy Dolnośląskiej Izbie Gospodarczej. Na bieżąco współpracuje z podmiotami Skarbu Państwa (zarząd drogami krajowymi, budownictwo drogowe) oraz prywatnymi przedsiębiorcami z branży budowlanej i remontowo-konstrukcyjnej. Doradza również w kwestiach prawnych jednostkom samorządu terytorialnego. Członek Komisji Praw Człowieka przy Krajowej Radzie Radców Prawnych oraz przedstawiciel Krajowej Rady Radców Prawnych przy Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Budowlanego. Laureat wyróżnienia w konkursie "Profesjonaliści Forbesa 2012 - Zawody Zaufania Publicznego", w kategorii Radca Prawny w województwie dolnośląskim. Specjalizuje się w tematyce prawa budowlanego, nieruchomości oraz zagospodarowania przestrzennego.

Harmonogram

Na kilka dni przed terminem wydarzenia skontaktujemy się z Państwem aby zapytać o Państwa oczekiwania, dotychczasowe doświadczenia i umiejętności, co pozwoli nam na częściowe dopasowanie programu szkolenia do Państwa potrzeb.

Harmonogram zajęć

szkolenie trwa 2 dni (16h)

zajęcia odbywają się w godzinach 10.00-18.00 pierwszego dnia oraz 09.00- 17.00 drugiego dnia

ze względu na warsztatową formę szkolenia maksymalna liczba uczestników to 15 osób

w programie szkolenia przewidziane są 2 przerwy kawowe oraz 2-daniowy obiad

Dzień I

Godz.10:00 -rozpoczęcie szkolenia

Godz.12:00 -przerwa kawowa

Godz.14.00 -przerwa obiadowa

Godz.16.00 -przerwa kawowa

Godz.18:00 -zakończenie szkolenia

Dzień II

Godz.09:00 -rozpoczęcie szkolenia

Godz.11:00 -przerwa kawowa

Godz.13.00 – przerwa obiadowa

Godz.15.00 -przerwa kawowa

Godz.17:00 -zakończenie szkolenia

Informacje organizacyjne

Inwestycja:

1250.00zł netto (+23% VAT)

Dla jednostek budżetowych finansujących udział w szkoleniu w minimum 70% lub w całości ze środków publicznych stawka podatku VAT = zw.

-cena zawiera:

-uczestnictwo w szkoleniu,

-materiały dydaktyczne [autorski podręcznik Uczestnika szkolenia, materiały dodatkowe wykorzystywane podczas warsztatów praktycznych]

-materiały piśmiennicze [notatnik, długopis]

-dyplom potwierdzający ukończenie szkolenia

-konsultacje poszkoleniowe

-każdy z Uczestników otrzyma indywidualną kartę rabatową upoważniającą do 10% zniżki na wszystkie kolejne szkolenia otwarte organizowane przez Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER

-oraz serwisy kawowe i obiadowe (nie obejmuje noclegu).

Cena szkolenia wraz z zakwaterowaniem:

Cena szkolenia dla 1 osoby wraz zakwaterowaniem na 1 dobę w pokoju 1-osobowym ze śniadaniem i kolacją: 1610 zł netto (+23% Vat)

Zgłoszenie:

Aby zgłosić chęć uczestnictwa w szkoleniu prowadzonym przez Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER należy uzupełnić formularz zgłoszenia online lub wydrukować kartę zgłoszenia, a następnie po jej uzupełnieniu odesłać faksem (61 6 247 936) lub mailem (info@szkolenia-semper.pl).

Po otrzymaniu przez nas zgłoszenia skontaktujemy się z Państwem maksymalnie w ciągu 2 dni roboczych w celu potwierdzenia rezerwacji.

Kontakt:

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego i mailowego.

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania:

Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER

SZKOLENIA | KONFERENCJE | DORADZTWO

ul. Libelta 1a/2

61-706 Poznań

Godziny pracy biura: Pn-Pt 08.00 - 18.00

Departament szkoleń otwartych:

tel. 508 393 926

tel. 577 177 547

tel. 733 544 190

tel. 570 590 060

tel. (61) 3070303

tel. (61) 8102194

tel. (61) 4152036

tel. (61) 4152810

tel. (61) 4152820

fax. (61) 6 247 936

fax. (61) 2 786 300

info@szkolenia-semper.pl

www.szkolenia-semper.pl

Najważniejsze powody, dla których warto wybrać organizowane przez nas szkolenie:

1. Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER jest jedną z wiodących firm szkoleniowych w Polsce.

2. Naszym celem jest zapewnienie Państwu elastycznych rozwiązań doradczych i dostosowanych szkoleń w celu osiągnięcia rzeczywistych rezultatów i efektów w pracy zawodowej.

3. Gwarantujemy zajęcia prowadzone przez najlepszych w kraju specjalistów.

4. Liczne referencje i opinie potwierdzają wysoką jakość naszych usług: referencje

POLITYKA RABATOWA

Przy zgłoszeniu 2 -4 uczestników nasza polityka rabatowa przewiduje 10% zniżkę.

Przy zgłoszeniu 5 lub więcej uczestników nasza polityka rabatowa przewiduje 15% zniżkę.

Uwagi:

Powyższy program rozwojowy jest również dostępny w formie zamkniętej, wyłącznie dla pracowników Państwa firmy. W przypadku szkoleń zamkniętych zakres tematyczny poszczególnych bloków może ulec zmianie, ze względu na rzeczywiste, zdiagnozowane w ramach analizy przedszkoleniowej oczekiwania pracowników i potrzeby organizacji zlecającej szkolenie. Gwarantujemy wysoką jakość merytoryczną i organizacyjną szkolenia. Aby uzyskać więcej informacji dotyczących zamkniętej formuły szkoleń prosimy o kontakt: info@szkolenia-semper.pl lub zachęcamy do skorzystania z formularza zapytania ofertowego.

Informacje podstawowe

Cena: 1250 zł Netto

Skontaktuj się z Organizatorem

Dane kontaktowe

Osoba kontaktowa: Magdalena Wolniewicz-Kesaria